Metro 2033 PBF

Świat po atomowej zagładzie jest obcy, niebezpieczny i tajemniczy. Odkryj go!

Wielkie wojny potężnych frakcji, samotni mściciele czy przedwojenna technologia. Ludzie pozostali ludźmi i nadal będą walczyć między sobą o wszystko

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Gry w przeglądarce

#1 Sun 23-10-2016 15:44:42

Dark Dante
Władca Metra
Dołączył: Sun 23-10-2016
Liczba postów: 862
Windows 7Chrome 53.0.2785.143

Frakcje

Wszystkie dostępne frakcje ze świata gry.

Rosja

Metro w Moskwie

Linia Czerwona - komuniści. Zajmują całą linię metra, która początkowo na planach była oznaczona jako czerwona. Stąd też ich nazwa. Jedna z potężniejszych frakcji w metrze, która kultywuje tradycje starego ZSRR. Zarządza nią Maksim Moskwicz oraz szef tajnej policji Czesław Korbut.

Związek stacji Linii Okrężnej (Hanza) - kontrolują wszystkie stacje linii brązowej, biegnącej dookoła metra, skrajni kapitaliści. Utrzymują się z pobierania cła o handlarzy podróżujących przez metro. Mają także motodrezyny, którymi transportują pasażerów po swoich liniach. Wiele stacji przylegających do ich linii stało się zależne od Hanzy. Ich tunele są w pełni oświetlone a mieszkańcy bogaci.

Polis - stacje niezależne od nikogo, siedziba wszystkich naukowców, specjalistów i ogólnie pojętej inteligencji. Zajmują stacje Aleksandrowski Sad, Biblioteka imienia Lenina, Borowicka i Arbacka. Swoją siedzibę ma tu także Zakon, nieformalny stróż Metra. życie wygląda tu niemal tak, jak kiedyś.

Konfederacja Arbacka - stacje zależne od Hanzy, znajdują się pomiędzy nią a Polis. Często atakowana przez wyznawców Wielkiego Czerwia.

Stowarzyszenie WOGN - stacje WOGN, Aleksiejewska i Ryżska. Stale atakowani przez Czarnych. Utrzymują się z hodowli świń oraz herbaty z grzybów, wszystko co mają muszą sprzedawać Hanzie, by móc odpierać ataki mutantów.

Konfederacja 1905 roku - kultywują tradycje zrywu przeciw caratowi jednak nie utrzymują bliższych stosunków z Linią Czerwoną. Za to prowadzą drobne najazdy na IV Rzeszę.

IV Rzesza - neonaziści w pełni tego słowa znaczeniu. Wciąż walczą z Linią Czerwoną. Jedną ze swoich stacji przekształcili nawet w całości na więzienie dla wszystkich z "brudnych ras". Doskonale wyszkoleni i wyposażeni, stanowią liczącą się siłę w metrze.

Sojusz Baumański - stacje skupiające techników, inżynierów i wszelkiej maści specjalistów. Produkują amunicję dla warunków metra. Najlepsi w swoim fachu, nierzadko dobrze opłacani za dojazd do innych stacji i remontowanie usterek.

Wspólnota Jasieniewska - szereg stacji peryferyjnych, które ściśle ze sobą współpracują. Głównie by nie dać się zdominować bandytom z północy.

Trockiści - tak jak Trocki i Lenin się ze sobą nie dogadywali, tak i trockiści się nie dogadali z Linią Czerwoną. Utworzyli własne stacje i stali się niezależni.

Bandyci - od najprostszych rzezimieszków na największych stacjach po zorganizowaną przestępczość władającą całymi stacjami. Męty, gangsterzy, bandyci, mafiozi. Jedna, wielka zgraja typów spod ciemnej gwiazdy.

Wyznawcy Wielkiego Czerwia - ludzie, którzy niegdyś znaleźli się na Studenczeskiej. Tunel się zawalił a całe metro sądziło, że nie przeżyli. Otóż posilali się trupami a coraz bardziej zdegenerowane mózgi doprowadziły do tego, że całkiem zdziczeli i uwierzyli, że tunele zostały wykopane przez Czerwia a on sam niedługo wróci i przyniesie im "zbawienie".

Hulajpole - anarchiści zorganizowani w jakąś całość. Żyją jak chcą i nikt im się w to nie wtrąca. Mimo ogólnej niechęci do władzy to mają jakieś struktury.

Republika Pierwomajska - wielu nie pogodziło się z upadkiem Rosji. Ale niewielu postanowiło coś z tym zrobić. Ci twardzi ludzie wzięli sprawy w swoje ręce, i ruszyli na podbój powierzchni. Adaptują rejony wokół swoich stacji na przyszłe osiedla. Wielu uważa ich za szaleńców, lecz o dziwo, idzie im całkiem dobrze.

Konfederacja Kalinińska - jak sam Kalinin, oni także byli przeciwni kolektywizacji oraz zapędów terytorialnych Linii Czerwonej. O ile kiedyś popierali komunistów, to teraz całkowicie wystąpili przeciwko nim.

Konfederacja Pieczatników - niegdyś sympatyzowali tak z Konfederacją Kalinińską, jak i z Hanzą. Wielu żyjących było niegdyś różnymi urzędnikami czy pracownikami biurowymi. Żyją dość biednie lecz dumnie, że nie poddali się jarzmowi większych frakcji.

Nowy Babilon - zwany też "Czerkizon". Kiedyś był największym rynkiem na świecie. Teraz handlarze, przechodnie, podróżni czy obcokrajowcy, którzy w momencie ataku znajdowali się niedaleko, zamieszkują kilka najwyższych wieżowców.

Metro w Petersburgu

Weganie - jak sama nazwa głosi, weganie. Wieść niesie, że w swojej głowie hodują grzyby, na samym mózgu. Są dość waleczni, tajemniczy i całe metro obawia się ich potencjalnej agresji na pozostałe frakcje.

Komuniści - zajmują Zwiozdną. Komunistów w Piterze było tak mało, że nie zdobyli posłuchu podobnego jak ich bracia w Moskwie.

Alians - sojusz, do którego wchodzą Newski Prospekt, Admiratielska i Wasilieostrowska. Niegdyś była tam też Primorska, lecz stacja została zniszczona. Ich największym rywalem są obecnie Weganie.


Kaliningrad

Kolonia Krasnotorowska - drobny bunkier wypełniony po brzegi żołnierzami piechoty morskiej. Nie mają już miejsca i ciągle nalegają Piąty Fort, by przyjęli chociaż część z ich ludzi.

Wspólnota Pionerskiego - Pionierskij jest dość bezpieczną osadą, niemalże w całości złożoną z cywili. Kiedyś przypłynęła do nich łódź wypchana po brzegi uciekinierami i oni także nie mają miejsca. Ciągle spierają z Piątym Fortem o przyjęcie ich ludzi.

Piąty Fort - rządzony przez byłego wojskowego, który chce władzy dla samego faktu jej posiadania. Uważas ,że zarówno Pionierskij jak i Krasnotorowka próbują go zrzucić z urzędu. Jest to wielka twierdza, wiele tuneli nadal nie zostało zbadanych. Ludzie próbują wieść tu życie jak przed wojną, chociaż jest im ciężko.


Jarosław

Zakon Nafciarzy - potężna frakcja skupiająca wokół siebie ropę i benzynę. Obstawiają wszystkie stacje w okolicy, mają pojazdy a nawet T-70 na chodzie. Podporządkowali sobie osady z okolic, to oni sprawują realną władzę w swoich okolicach.


Jamantau

Podziemne miasto Jamantau - wielka góra wydrążona w środku. Schronienie znaleźli tu, poza najważniejszymi wojskowymi, ogromna masa cywilów. Ludzie próbują tu żyć normalnie ale ciągłe najazdy Stepowych Psów im w tym nie pomagają.

Stepowe Psy - grupa bandytów, którzy stale próbują dobrać się do schronu w Jamantau. Atakują wszystkie patrole wojskowe dla ich łupów. Sieją terror wśród mieszkańców Jamantau.


Kaspijsk

Kaspijczycy - mieszkańcy Kaspijska, ulokowali się na wielkiej platformie kilka metrów od brzegu. Można się na nią dostać jedynie łodzią. Żują w spokoju, z dala od niebezpiecznych mutantów z lądu.


Zatoka Pawłowska

Wioska przy okręcie - ludzie zaadaptowali okręt atomowy, by dawał oświetlenie wiosce znajdującej się zaraz przy brzegu. Nie wiedzą co się dzieje w okolicy ale nie martwią się tym, chcą żyć tak jak dawniej.


Sierdobsk

Dworcowi - zamieszkują dawny dworzec kolejowy, który ma potężny bunkier. Zmodernizowano go na kilka lat przed wojną, teraz jest doskonałym schronieniem. Władzę trzyma tam stary pułkownik Specnazu. Trzymają pod sobą spore okolice dworca oraz podziemny chodnik do stacji benzynowej.

Wojskowi - mała jednostka wojskowa na chwilę przed atakiem wpuściła do siebie część cywilów z okolicy. Przez długi czas siedzieli zamknięci czekając na zmniejszenie się tła. Zbyt długo, przez co dworcowi zajmują większość strategicznych miejsc w Sierdobsku. Często się ze sobą spierają lecz bez wzajemnego handlu nie przeżyją.


Kirow

Targ - raz do roku organizowany tu jest wielki rynek, przychodzą do nich wszyscy mieszkańcy z okolic i zjeżdżają kupcy z dalekich rejonów. Można tu dostać wszystko. A porządku pilnuje milicja pod przewodnictwem dawnych wojskowych z czołgu, który stoi zakopany na środku małej wysepki na rzece.


Gurkaszor

Gurkaszor - mała wioska ludojadów. Często zabijają przejezdnych i karawany kupieckie. Doskonale wyposażeni, świetnie kryjący się ze swoimi przyzwyczajeniami i bezwzględni.


Ropcza

Ropcza - mocno umocniona osada ciągle zmagająca się z mutantami atakującymi ich z głębokiej jamy. Nikt nie wie czemu to robią ani skąd przychodzą, lecz z każdą falą mutantów jest ich coraz więcej, a osada ma coraz mniejsze szanse na przetrwanie.


Berezowka

Berezowka - Jedna z większych frakcji w okolicy. Walczy z Bractwem o dostęp do szlaków handlowych, surowców oraz o samą władzę. Mają dobrze wyszkolone wojsko i potężny sprzęt .


Rostów nad Donem

Ordżonikidze - niezależna stacją będąca na samym uboczu metra. Na ich stacji znajduje się zejście do podmetra lecz nikt, kto się tam zapuścił, nie wrócił żywy.

Selmasz - na stacji znajdują się wielkie manufaktury produkujące dla metra wiele potrzebnych sprzętów. Wszystko sprzedają Diasporze.

Diaspora - stacje, które utrzymują się z handlu. Znajdują się w doskonałym położeniu. Są bardzo bogaci i niezależni.

Teatralni - dawni artyści, ich głównym utrzymaniem są turyści z innych stacji chcący obejrzeć ich przedstawienia.

Elita - stacje elitarne, ciągle walczą z Żukojadami. Oni także posiadają zejście do podmetra lecz nie zapuszczają się do niego. Wojna z sąsiednimi stacjami doprowadziła do zniszczenia przejścia między linią prosta a poprzeczną odcinając Żukojadów od reszty metra.

Kozacy dońscy - mniejszość etniczna zebrała się razem. Żują an peryferiach, przejście z ich stacji do metra się zawaliło i teraz dostać się można do nich jedynie górą.

Żukojady - niegdyś prowadzili zaciętą wojnę z Elitą, przez co zostali całkowicie odcięci od metra. Przez przeludnienie swoich stacji zostali zmuszeni do hodowania żuków w roli głównego składnika białka w ich diecie. Mają dwa zejścia do podmetra i nawet częściowo je spenetrowali.


Polska

Warszawa

Twierdza - zarządzana przez byłego żołnierza GROM'u. Jest to silnie militarna frakcja. Niegdyś to dzięki nim został utrzymany pokój w metrze.

Thouc dia - wietnamscy imigranci z Warszawy. W chwili wybuchu udało im się zbiec do metra. Jednak ich społeczność jest tak zamknięta, że zajęli dla siebie całą stację i żyją tam w wąskim gronie. Twierdza w każdej chwili może zapewnić im ochronę.

Kryształowy Pałac - głównie technicy, inżynierowie i naukowcy. To dzięki nim powstają instalacje w metrze.

Święty Krzyż - byli księża, którzy doszli do władzy, i próbują zbudować metro po swojemu. Ciągle toczą wojny z sąsiadami o nowe tereny.

Słoiki - mieszkańcy dworca, żyje im się ciężko a ciągłe walki ze Świętym Krzyżem tylko coraz bardziej pogarszają ich sytuację.

Błękitni - byli policjanci, którzy zeszli do metra i utrzymują idealny porządek na swojej stacji.

Biała Rzesza - neonaziści, którzy wciąż próbują zdobyć władzę, lecz są skutecznie tłumieni przez Błękitnych i Inflanty.

Inflanty - Stacje na północy metra, żyją na uboczu a potem licznych atakach Świętego Krzyża nawet nie próbują zagłębiać się w dalsze rejony metra.

Podziemna Republika Ludowa - komuniści, którzy mają tak małą siłę przebicia, że nawet w metrze mało kto i nich wie.


Wrocław

Kapitol - mieszkańcy kanałów pod starym ratuszem. Żyje im się ciężko, jak wszystkim osiedlom po tej stronie krateru.

Liceum - głównie nauczyciele i uczniowie, którzy zdążyli zbiec kanałów.

Inni - osadą zarządza syn dawnego wodza, Biały. Coraz częściej zdradza objawy paranoi. Wewnątrz enklawy źle się dzieje.

Nowy Watykan - podziemia rządzone przez księży. Ogłosili krucjatą i prowadzą musowy pobór na swoich ziemiach a także po okolicznych społecznościach. Próbują pokonać Lekterytów.

Lekteryci - osoby, które zamieszkiwały przedmieścia. Po wybuchu promieniowanie w ich okolicach nie było zbyt duże ale żywność skończyła się bardzo szybko. Zmuszeni byli zjadać się nawzajem, przez co wraz z promieniowaniem postradali zmysły. Teraz ruszyli na Wrocław.

Miasto - wielkie skupisko ludzi, którzy wciąż nie mogą żyć jak wcześniej, ale przynajmniej próbują. Posiadają bazar, zorganizowaną władzę a także pobierają cło.

Wszechwrocław Dresów - neonaziści, dresiarze, kibole i bandyci. Zbieranina mętów, którzy jakimś cudem zdobyli dużą władzę w okolica i podporządkowali sobie sporą część Wrocławia po tej stronie krateru. Wciąż walczą z Ligą.

Liga Pasów - dresiarze, zapaleni kibole i bandyci. Również oni zdobyli dużą władzę. Wciąż zwalczają Dresów.

Bunkier - byli wojskowi, naukowcy i ważniacy. Wszyscy chcą kontrolować potajemnie zgliszcza Wrocławia.


Kraków

Federacja SSNH - Federacja Schronów Starej-Nowej Huty. Sieć schronów pod blokami połączonych ręcznie wykopanymi chodnikami. Część z budynków zaadaptowano na warsztaty zamurowując w nich okna i drzwi. Władza skupiona jest pośród wojskowych.

Kombinat - warsztaty znajdujące się w Nowej Hucie, za wysokim murze, o tym miejscu krążą legendy. O bogactwach, braku skażenia, ogólnym dobrobycie. Lecz nikt nie wie jak tam jest, nikomu nie udało się tam dotrzeć.

Popielni - ludzie zamieszkujący ruiny domów, kryją się w ich piwnicach. Zbyt blisko powierzchni, promieniowanie odcisnęło na nich swoje piętno. Do tego są bardzo przesądni, wierzą, że rozrysowanie na ziemi znaków przy pomocy białą kredą uchroni ich od złego.

Kanibale - ci, którzy zamieszkali w podziemnych przejściach przy Rondzie Czyżyńskim. Promieniowanie i jedzenie ludzkiego mięsa odcisnęło na nich takie piętno, że już całkowicie zatracili swoje człowieczeństwo.

Muzeum - policjanci i inżynierowie skryli się w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Doskonale sobie radzą, produkują nawet własną broń.

Komuniści - zajęli schron pod Teatrem Ludowym, zajmują się przede wszystkim produkcją narkotyków i szerzeniem socjalistycznych ideałów. Utrzymują pokojowe stosunki z Federacją.

Konopcy - Farma Konopków to siedlisko neonazistów. Skupują narkotyki, ludzi i wszelki szmelc z okolic. Zdarza im się nawet napadać na Popielnych i samotne patrole Federacji.

Szósta brygada powietrzno-desantowa - Resztki Szóstej, niedopitki okolicznych garnizonów oraz przeszkoleni cywile. Zajmują się teraz ochroną farm wokół Tyńca a sami mają siedzibę w klasztorze.

Banda Świeżego - ludzie, błotniaki i wodne mutanty. Żyją w zgodzie ze sobą, jak równi z równymi. Razem regularnie walczą z Szóstą.


Włochy

Rzym

Nowy Watykan - najwięcej ocalało żebraków, bezdomnych oraz księży. Zebrali do kupy wszystkich obecnych ludzi i utworzyli z tego nowe państwo kościelne.


"I stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." - Robert Oppenheimer


3f62cda02b780.jpg

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
rdivision - furycorp - trollowo - imperiumromanum - tranceforum